יום רביעי, 8 בינואר 2014

Balm is all that Matters | שפתון לחות זה כל מה שחשוב

היי לכם!
נכנסנו לתרדמת חורף, מה שאומר שצריך לשים דגש על טיפוח העור והעשרתו בלחות, כל הזמן. 
מי שמכיר אותי יודע שאני סובלת מיובש בשפתיים, ויודע שתמיד יהיה לי באלם כלשהו בתיק/מעיל/משרד.
הגיוני שהשפתיים הן הראשונות להיפגע, מאחר והן רגישות יותר ומצופות בשכבת עור דקה יותר מעור הפנים שלנו. חשוב לשמור על הלחות שלהן, ובמקרים חמורים לטפל מיד.

Hey guys!
We enterd into hibernation, which means more skin caring and enrich it with moisture, all the time.
Whoever knows me knows I tend to suffer from dry lips, and knows also that I will always have any balm in my purse/coat/office.
It makes sense that the lips are the first to get hurt, because they are more sensitive, and coated with a thin layer of skin, not like our face skin. It's crutial to keep them hydrated, and severe cases treat immediately.

את חמאת השפתיים הזו רכשתי בזמן שטיילתי בברלין. כמובן ששני באלמים לא הספיקו לי לעוצמת היובש שתקפה אותי, לכן הייתי חייבת למצוא תחלופה חזקה יותר. בזמן טיול ברחוב אונטר דן לינדן נגלתה בפניי חנות ענקית של ניוואה. מיד נכנסתי ובדקתי את מחיר החמאות האלו. הופתעתי למצוא אותן ב1.65 יורו בלבד. שמעתי עליהן כל כך הרבה מבלוגריות ברחבי העולם, לכן החלטתי לרכוש בשני טעמים - וניל ואגוזי מקדמיה (המיכל הפתוח) וקרם קרמל. החמאה הזו מריחה כל כך טוב, וכל כך נעימה על השפתיים. היא גם מטפלת ביובש במהירות ומעניקה לחות מתמשכת.


This lip butter I purchased while travelling to Berlin. Of coarse two lip balms weren't enough for the dryness that attacked, therefore I had to find an intense alternative. Whilst strolling Unter den Linden st. I discovered Nivea huge store. I entered right away and checked out the butter's price. i was surprised to realise it was only 1.65 euros. I heard so much about them so I decided to get two flavors - Vanilla & Macademia nuts (the open pot) and Caramel Cream. This butter smells so good, and feels so good on the lips. It also treats dryness in no-time and enrich them with constant moisture.

 אותו סיפור עם חמאות השפתיים של בודי שופ העולמית. זו היתה חמאת השפתיים הראשונה שרכשתי בברלין, הפעם בקניון אלכסה. המחיר עומד על 5.5 יורו, כמעט זהה למחיר בארץ, בבודי שופ שלנו. החמאה רכה ונעימה, מריחה טוב, ומטפלת כמו גם מעניקה לחות. לא מרגישה שומנית וממש נספגת בעור השפתיים. כל כך התלהבתי שהחלטתי לרכוש באלם נוסף מגירסא אחרת, אך טרם ניסיתי אותו.


Same story with The Body Shop's lip butters. This was the first lip butter I purchased when I got to Berlin, this time at Alexa mall. The price is 5.5 euros, almost similar to the price of Israel Body Shop. The butter is soft and pleasant, smells good, and treats as much as moisturizing. I was so excited so I decided to get another balm from a different series, but I haven't tried it out.

מרכך השפתיים של מאק. הבאלם העתיק והאהוב עליי. גיליתי אותו ע"י חברה מהלימודים, ומאז אני כל הזמן מתחדשת בו באותו גוון - petting pink. מרכך השפתיים הזה מעניק הרגשה נעימה כבר במריחה הראשונה, מקל מכאבי היובש, מטפל במקרים קלים, ומעניק גוון עדין לשפתיים, גוון חי וטבעי. אני ממש אוהבת אותו, וכמו שניתן לראות, בקרוב אצטרך להתחדש באחד נוסף.


Mac lip conditioner. My ancient and beloved lip balm. I discovered it from a friend from college, and every time I run out, I get a new similar tone one - petting pink. this lip conditioner gives a pleasant feeling from the first use, extenuating dryness aches, treats light cases, and gives the lips a light hue, vivid and natural. I really like it, and as you can see, soon I need a 
new one.

פילינג לשפתיים ובאלם לשפתיים של לאש. חלקכם ודאי מכירים את לאש מצפייה ביוטיוב או מקריאת בלוגים מחו"ל. אין לנו בארץ לאש, ואני חושבת גם שהם לא עושים משלוח לארץ. חנות טיפוח המבוססת על מוצרים אורגניים וריחות מדהימים. המוצרים אינם זולים, אבל מותר להתפנק פעם בכמה זמן, במיוחד אם מדובר בחופשה בחו"ל, נניח.. בברלין? פילינג השפתיים מצויין לזמני היובש, אחרי מקלחת ולפני השינה מעסים את השפתיים עם מעט מהחומר, הוא אכיל, אז לבחירתכם - ניתן ללקק את השפתיים או לשטוף אותן. לאחר מכן אני אוהבת למרוח את הליפ באלם שלהם - בניחוח דבש.


Lush lip scrub and lip balm. In Israel we don't have Lush stores, and I think they don't ship to Israel. For those of you who don't know, Lush is an organic beauty store, with amazing scents. The products are a bit pricey, but a girl can indulge oneself once in a while, especially if she's on a trip, let's say.. Berlin? The lip scrub is amazing for dry times, after shower and before bed massage the lips with the product, it's edible so your choise - lick it or rinse it. Afterwards I like using Lush Honey Trap lip balm - Which smells like honey.

טיפול למקרים חמורים. לאחרונה גיליתי את פלקסיטול, אותו ניתן לרכוש בפארמים בבתי המרקחת, ובבתי המרקחת של קופות החולים (הפרש של כעשרה שקלים ויותר, לטובת קופות החולים). חומר חזק המיועד לטיפול בשפתיים יבשות וסדוקות. מצאתי אותו שימושי ביותר בחודשיים האחרונים, כבר רכשתי טיובה נוספת. המשחה של בליסטקס היא מוצר שאצלי בנורמה נמצא בתיק או במגירה, עד שגיליתי את הפלקסיטול. הוא אומנם לא מרגיש לחותי כמו הפלקסיטול אבל הוא מטפל במקרי יובש קיצוניים ומחזיר את השפתיים למצב נורמלי. לשתי המשחות יש ריח מנטול חזק שקצת קשה להתרגל אליו. השפתון נגד יובש של ד"ר פישר הוא האהוב עליי מבין הבאלמים בסטיק. יש לו שני ניחוחות - תות או קרמל, וניסיתי את שניהם והם מצויינים. במרקם ובהרגשה מאוד מזכירים את הבליסטקס האדום בסטיק. לא מטפל במקרי יובש קיצוניים, למדתי זאת בדרך הקשה.. בברלין.

Severe cases treatment. Lately I discovered Flexitol, Which can be found in the pharmacy. Intense lip balm which destened to treat dry and cracked lips. I found it very useful in the recent couple of months, and I already purchased another tube. Blistex paste is regularly in my purse or drawer, until I discovered Flexitol. Althogh it not feels moisturizing as Flexitol, but it treats extreme dryness and recover the lips. Both pastes have a strong menthol odor, which a bit difficult to get used to. Dr Fischer effective care stick lip balm is my favorite in stick. It has to scents - strawberry or caramel, I've tried them both and they're excellent. Very similar to the red stick Blistex. Not treats extreme dryness, I learnt it the hard way.. in Berlin.

אחרון חביב הוא הוזלין. החומר הלבן שקוף הזה במרקם ג'ל ונטול הריח. כמה שימושים יש לו! ביניהם טיפול בשפתיים יבשות. הוא מרגיע מיידית כל כאב או אי נוחות בשפתיים. הוא נועל את הלחות בשפתיים ומטפל לאורך זמן. יעיל ביותר כשמורחים אותו מעל חמאת שפתיים, כך מבטיחים לחות כפולה. מוצר שעולה מעט ועושה הרבה.

Last but not least is the Vaseline. This clear-white odor free jelly-like substance. So many uses! Amongst them, dry lip treatment. It immediately tranquillizing any lips pain or discomfort. It lock the moisture in the lips and treats them. Very effective when used over lip butter, assuring double moisturizing. Low price but do a lot product.


רוצים לקרוא מה מתוקתקת חושבת על הבאלמים שלה? לפוסט שפתיים מתוק(תק)ות
גם אתם סובלים משפתיים יבשות בעונה הקרה? 
מהי הדרך שלכם להתמודד?


Would you like to know what Metukteket think of her balms? Her post.
Do you also suffrer from dry lips during the cold season?
What is your way to deal with it?
8 תגובות:

 1. פוסט מצוין וצילומים מקסימים! נהניתי מאוד לקרוא ותודה רבה על האזכור יקירתי ♥ אני תמיד שמחה לקרוא על המלצות לבאלמים לשפתיים. אמנם מעדיפה באלמים בשפורפרת אבל הסתקרנתי בעיקר לגבי חמאת השפתיים של ניוואה בטעם קרם הקרמל..וגם הפילינג לשפתיים של לאש..

  השבמחק
  תשובות
  1. לפעמים באמת אעדיף שפורפרת על פני מיכל, אבל היה בחו"ל כל כך קשה למצוא שפורפרות של מוצרים ששמעתי עליהם.. :/ הפילינג לשפתיים באמת מצויין.

   מחק
 2. עשית אותי רעבה עם הבאלם של ניוואה!
  הבאלמים נראים מעולים (וגם הצילומים). באופן מפתיע אין לי הרבה באלמים ואני תמיד נהנית לקרוא המלצות.

  השבמחק
  תשובות
  1. :) כנראה שאין לך צורך אם ככה, כיף לך :)
   הבאלם של ניוואה בהחלט הצלחה ואני מקווה שהם יגיעו לארץ.. אם לא, בחו"ל הבא אני הולכת למלא סטוקים שלהם, מעוד ניחוחות.. :)

   מחק
 3. אהבתי את הפוסט מאוד , רק לידיעתך ולמקרה שפיספסת לאש תומכים כלכלית בחמאס.

  השבמחק
 4. פוסט חשוב מאוד! עניין אותי איך הליפ באלם של פלקסיטול, אשקול קניה.

  השבמחק
 5. מה את ממליצה לשפתיים שהיו חבשות וסדוקות מאוד וכבר התקלפו לגמרי ועכשיו הן איבדו מהצבע שלהן והם רגישות מאוד?

  השבמחק
  תשובות
  1. השפתון שהכי עזר לי זה הפלקסיטול.. בבית מרקחת של הקופה יוצא הכי זול. למרוח כל שעה בעירך. מעבר לכך תתפלאי אבל זו תרופת פלא - חמאה. מעט חמאה עם האצבע משיב את הרכות לטווח הקצר.. שיהיה בהצלחה!

   מחק

אשמח לקרוא את תגובתכם